İmplant Vidası Takıldıktan Sonra Diş Ne Zaman Takılır?

Implant vidası, çene kemiği içine yerleştirilerek protez dişin yerleştirileceği bir yapı oluşturulur. Diş implantının tamamlanması genellikle birkaç aşamada gerçekleşir.


İlk aşama, implant vidasının çene kemiğine yerleştirilmesidir. Bu işlem genellikle lokal anestezi altında gerçekleştirilir ve cerrahi bir prosedürdür. İmplant vidasının çene kemiğine yerleştirilmesi sonrasında, çene kemiği ile implant vidasının kaynaşması için birkaç ay beklenir. Bu sürece "osseointegrasyon" denir ve implantın güvenli bir şekilde yerinde kalması için önemlidir.


Osseointegrasyon süreci tamamlandıktan sonra, ikinci aşamada, implantın üst kısmı açığa çıkarılır ve protez dişin yerleştirileceği bir bağlantı elemanı takılır. Bu işlem için birkaç hafta daha bekleyebilirsiniz.


Son aşama, protez dişin takılmasıdır. Bu aşama, bağlantı elemanının üstüne yerleştirilen bir yapay dişin takılmasıyla gerçekleştirilir. Bu işlem tamamlandığında, diş implantı tedavisi tamamlanmış olur.


Diş implant tedavisi, her hastanın durumuna ve tedavi planına bağlı olarak değişebilir. İmplant vidası ve protez dişin takılacağı zamanlama, diş hekiminizin değerlendirmesi sonucunda belirlenecektir.


Pixabay


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

Sponsor

Sponsor